Dünya Genel SonDakika

ABD’de polisin siyah genci 60 kez ateş ederek öldürdüğü görüntüler yayınlandı

ABD’de 25 yaşındaki siyah gencin polisin 60 kez ateş açması sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin görüntüler yayınlandı. ABD’nin Ohio eyaletinde 25 yaşındaki Jayland Walker’ın polis tarafından en az 60 kurşunla vurularak öldürüldüğü..

ABD’de polisin siyah genci 60 kez ateş ederek öldürdüğü görüntüler yayınlandı

ABD’de 25 yaşındaki siyah gencin polisin 60 kez ateş açması sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin görüntüler yayınlandı.

ABD’nin Ohio eyaletinde 25 yaşındaki Jayland Walker’ın polis tarafından en az 60 kurşunla vurularak öldürüldüğü görüntüler yayınlandı. Ailenin avukatı Bobby DiCello, Walker’ın vücuduna 60 kurşunun isabet ettiğini belirtti.

Akron kenti polisi tarafından paylaşılan video kayıtta, en az 5 polisin arabasını bırakıp kaçan Jayland Walker’a şarjörleri boşalıncaya kadar ateş ettiği görüldü.

Akron Polis Şefi Stephen Mylett, Walker’a polislerin kaç mermi sıktığını bilmediğini, adli tıp muayenesi sonucu gencin vücudunda 60’tan fazla kurşun yarasına rastlandığını söyledi.

Mylett, Walker’ı görüntüleri, “izlenmesi zor” ve “şoke edici” olarak nitelendirirken delillerin Walker’ın trafik takibi sırasında aracının içinden silah kullandığı yönünde olduğunu açıkladı.

Polislerin vücut kamerasından derlenen videoda, ekiplerin takip ettiği Walker’ın, bir süre sonra aracını sağa çektiği ve koşarak uzaklaştığı görülüyor. Vurulduğu anda peşinden koşan polislere sırtı dönük olan siyah gencin karşı ateş açtığına dair kanıta rastlanmadı.

ABD’de 27 Haziran’da Jayland Walker, polis tarafından trafik ihlali nedeniyle durdurulmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL