Genel

AFAD uyardı: Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın

AFAD, pazartesi gününden itibaren havanın daha soğuk ve yağışlı olacağını tahmin ettiklerini kaydetti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yurt genelini etkisi altına alan soğuk havayla ilgili açıklamalarda bulundu. Balkanlar üzerinden..

AFAD uyardı: Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yurt genelini etkisi altına alan soğuk havayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın bugünden itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olmasını beklediklerini ifade eden AFAD, yurttaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamaları konusunda uyardı.

AFAD, pazartesi gününden itibaren ise ülkenin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğini ve tüm yurtta kuvvetli, yer yer yoğun kar şeklinde yağışlara neden olacağını tahmin ettiklerini duyurdu.

EgeAkdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da perşembe gününe kadar zirai don tehlikesi bulunmadığının ifade edildiği açıklamada, “Doğu kesimlerimizde kar örtüsü bulunan yüksek ve dik kesimlerde bu hafta beklenen kuvvetli ve yoğun kar yağışları ile birlikte çığ tehlikesi söz konusudur” da denildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL