Genel Siyaset

AK Parti il başkanını törenle karşılayan komutan görevden alındı

Tunceli’de AK Parti İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Gedikler Jandarma Karakolu’na gelişinde askeri tören düzenlendi. Valilik incelemesi sonrası komutan görevden alındı. AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın, Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı..

AK Parti il başkanını törenle karşılayan komutan görevden alındı

Tunceli’de AK Parti İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Gedikler Jandarma Karakolu’na gelişinde askeri tören düzenlendi. Valilik incelemesi sonrası komutan görevden alındı.

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın, Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyareti sırasında yaşanan görüntüler tartışmalara neden oldu. Ziyaret sırasında Özaydın ve beraberindeki AK Parti ilçe yöneticileri, askeri törenle karşılandı.

Valiliğin inceleme başlattığını açıklaması sonrası komutan görevden alındı.

Askeri tören kıtasını selamlayan Özaydın’a brifing de verildi. Ziyarete ilişkin fotoğraf ve bilgiler AK Partili Çemişgezek Belediye’sinin Twitter hesabınla paylaşıldı. Ancak gelen tepkiler üzerine paylaşım kısa süre sonra silindi.

Tunceli Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek İlçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır” denildi.

‘ORDUMUZDA GÖRÜLMEMİŞ BİR DURUMDUR’

CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ise olayla ilgili, “Bir siyasi parti il başkanı karakolu ya da bir kurumu ziyaret edebilir bunlar normal şeyler. Ama bir il başkanının karakola giderken tören kıtası tarafından karşılanıp il başkanını selamlanması skandal bir olaydır. İl başkanını tören kıtasıyla karşılamak askerleri sıraya dizmek doğru bir şey değildir. Bu da ordumuzda görülmemiş bir durumdur.

Ne yazık ki AKP her kurumu dejenere ettiği gibi askeri birliklerimizi de kural dışı kaide dışı uygulamalara maruz bırakıyor bu durumu şiddetle kınıyoruz. Ordumuza burada bir şey söylemek istemiyoruz fakat AKP zihniyeti bütün kurumları, kurum geleneklerini bozdu. Ben bu görüntüyü oradaki komutanlara da yakıştıramadım. AKP’nin Türkiye’yi getirdiği bir durumdur bu. Komutan da Türkiye’nin geldiği duruma bakarak kendisini konumlandırıyor. AKP, ordumuzu siyasallaştırıyor maalesef. Kurumlar yozlaştırılıyor, siyasallaştırılıyor bu da AKP iktidarının getirdiği bir sonuçtur” yorumunda bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL