Siyaset

AK Partili Aydemir, Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücretini savundu: Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Çanakkale Köprüsü geçiş ücretini savundu: Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez. Evet 200 liracık. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 39 maddelik torba kanun teklifinin görüşmeleri..

AK Partili Aydemir, Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücretini savundu: Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Çanakkale Köprüsü geçiş ücretini savundu: Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez. Evet 200 liracık.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 39 maddelik torba kanun teklifinin görüşmeleri devam ediyor. Görüşmelerde konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise Çanakkale Köprüsü’nden bahsetti. HDP’li Garo Paylan’ın “200 liracık” anımsatması üzerine Aydemir, “Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez. Evet 200 liracık” dedi.

AK Partili 85 milletvekilinin imzasını taşıyan ‘Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sürüyor.

‘BU KADAR PESPAYELİK OLUR’

ANKA’nın haberine göre görüşmeler sırasında muhalefet tarafından sık sık iktidarın ekonomi politikalarına yönelik eleştiri yapıldı. Komisyon üyesi ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, “Merkez Bankası’nın rezervi ekside ve daha da eksiye gidiyor. Dünyada savaş sebebiyle değer kaybeden tek para, Türk parası” dedi.

Komisyon üyesi ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, “Krizler veya sıkıntılar bazen ekonomik olarak avantaja dönüşür. Siz batırıyorsunuz. Çünkü sürekli hata yapıyorsunuz. Yaptığınız yanlışlardan vazgeçin. Bu hükümetin veya iktidarın sorunları çözemeyeceği bu tekliften belli. Bu kadar pespayelik olur mu” diye konuştu.

‘ADAYINIZ KILIÇDAROĞLU MU?: EVET’

Görüşmelerde ara ara tansiyon yükseldi. Komisyon üyesi ve AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, yapılan bir ankette katılanların yüzde 40’ının “Problemleri Recep Tayyip Erdoğan çözer” dediğini söyledi. Komisyon üyesi ve CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Ne kadar uydurma konuşuyor” dedi. Bunun üzerine Komisyon üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “Kim çözecek, adayınız kim” diye sordu. Cavit Arı, “Biz çözeceğiz, tabii ki Cumhuriyet Halk Partisi çözecek, Kemal Kılıçdaroğlu çözecek” dedi. “Adayınız Kılıçdaroğlu mu” sorusuna Cavit Arı, “Evet” yanıtı verdi.

‘BAZI ŞEYLERİN DEĞERİ PARAYLA ÖLÇÜLMEZ’

Uğur Aydemir, tartışmaları üzerine “Çanakkale Köprüsü açıldı” diye söze başladı. Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücretini açıklar söylediği “200 liracık” sözünü anımsattı.

Uğur Aydemir, “Bazı şeylerin değeri parayla ölçülmez. Evet 200 liracık. Sadece Türkiye’deki son günleri değerlendirirsek yanlış yaparız. Siz, ‘Kurun nerede duracağı belli değil’ demiştiniz. O gün alınan kur koruma kararımız nasıl oldu? Nereden dönüp buraya geldiğimize baktığımız zaman, Hazine’mizin ne kadar kâra geçtiği belli değil mi” savunması yaptı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL