Ekonomi Genel Siyaset

AK Partili Şen: Yüksek enflasyon, yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor

Seçim anketleri ile ilgili yorum yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dedi. Araştırma şirketlerinin yaptığı seçim anketlerinde oy oranları yüzde 40’ın..

AK Partili Şen: Yüksek enflasyon, yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor

Seçim anketleri ile ilgili yorum yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dedi.

Araştırma şirketlerinin yaptığı seçim anketlerinde oy oranları yüzde 40’ın altında gözüken AK Parti’de konuyla ilgili Ar – Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’den açıklama geldi.

 

“AK Parti’nin oyları yükseliyor ama yüzde 40’ın üzerine çıkmıyor” diyen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bu durumu Mustafa Şen’e sorduğunu ve “Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” yanıtını aldığını belirtti.

Selvi, “Küresel liderliği Erdoğan’ı yükseltirken, hayat pahalılığı paçalarından tutup aşağıya çekiyor. Mustafa Şen de aynı noktaya işaret ediyor. AK Parti’nin 2023’ten önce yüksek enflasyon sorununu çözmesi lazım” ifadesini kullandı.

 

Selvi yazısında şu yorumu da yaptı: “Ama bu da bir gerçek. Halkımız yüksek enflasyon sorununu da Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor. Çünkü Erdoğan zaten bunu başarmış bir lider. Ayrıca muhafazakâr seçmen son tahlilde, ‘Evet, hayat pahalılığı var. Ben zorlanıyorum’ der ama nihayetinde, “Her şey 2 kilo domates değil” der. Domatese değil, değerlerine oy verir… ” ”

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL