Siyaset

Altun’dan ‘görevden alınacak’ iddialarına yanıt: Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor

‘Görevden alınacağı’ yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘görevden alınacağı’ yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı. “Lüzumsuz..

Altun’dan ‘görevden alınacak’ iddialarına yanıt: Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor

‘Görevden alınacağı’ yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘görevden alınacağı’ yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı. “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor” diyen Altun, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyleyerek “Görevimin başındayım” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Altun’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor. Fitnenin anlamlarından biri de ‘manevi çöküntü’dür. Fitnecilere sabır ve şifa diliyorum. Magazin kültürü Türk soluna 1980 sonrası sirayet etti, siyaset yapamaz hale gelince magazine sardılar. Siyasi magazinle durumu idare etmeye, peşlerinden sürükledikleri insanları mobilize etmeye çalışıyorlar. Kulaktan dolma söylentilerle, mesnetsiz dedikodularla yol alıyorlar.

Allah aşkına ‘söyleniyor’, ‘kime sorsanız öyle diyor’, ‘rivayet ediliyor’, ‘bekleniyor’ ifadeleriyle bezenmiş metinlere haber denir mi? Haberi kaynağından sormaya ne oldu? Nerede kaldı teyit mekanizması?

Türk medyasının düzeyini aşağı çeken yaklaşımlar bunlar. Bu tavırlar bizatihi medya mesleğinin seçkin temsilcileri tarafından kınanmalı, ayıplanmalı.

Gayet iyiyim. Görevimin başındayım. Sayın Cumhurbaşkanı’mın emrinde, mesai arkadaşlarımla birlikte ülkemizin marka değerini daha da artırmak, Türkiye düşmanlarının dezenformasyon kampanyalarını bertaraf etmek, hakikate hizmet etmek için çalışıyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL