Siyaset

Bakan Nebati: Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun

MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, “Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk. Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati,..

Bakan Nebati: Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun

MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, “Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk. Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yönetimi ile bir araya geldi. Yeni ekonomi modeline ilişkin açıklamalarda bulunan Nebati, “Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk, artık heterodoks politika uygulamada. Bütçe disiplininden asla taviz vermeyeceğiz. Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE İHRACAT EKSENLİ POTİKASINA DEVAM EDECEK’

MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katılan Nebati, şöyle konuştu:

“Yeni yatırım ve açılımlarla ihracat hedefine ulaşacağımız açık. Türkiye ihracat eksenli politikasına devam edecek. Salgına ve kapanmaya rağmen 29 milyon turist ile yüksek gelir elde ettik, bu yıl da bunu aşacağız. Cari işlemlerde iyileşme sürüyor. Yeni ekonomik modelle birlikte düşük cari açıktan cari fazlasına geçeceğiz. Yeni ekonomik modelin işlendiği yeni dönem önünü gören hesabını kitabını bilen bir dönem olacak. Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk, artık heterodoks politika uygulamada. Bütçe disiplininden asla taviz vermeyeceğiz. Herkesin kazandığı bir dönem olacak, rahat olun. 20 aralık tarihi bir millattır.

Üretim odaklı, imalat ve ihracata yönelik firmaları destekleyecek çalışmalarımız var. Enerji, savunma ve ilaç sektörüne yönelik teşvikler devam edecek. Yeter ki üretin, ihracat ve istihdam kalemlerini artırın, biz sizi sırtımızda taşıyacağız.

‘DÖVİZDEKİ ALGI GİTTİ’

Türk Lirasını koruyacak, güçlendirecek enstrümanlarımızı sunduk, dönem bu enstrümanları kullanma dönemi. Bizim gücümüz bu toplumun dayanışmasından ve manevra kabiliyetimizden kaynaklanıyor. Birilerinin bize söylediği ve öğrettiği şeyin dışına çıkıyoruz, bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Kur korumalı mevduatta rakam 91.5 milyar TL’ye ulaştı. Dövizdeki köpük ve algı gitti.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL