Siyaset

Başsavcılıktan Selçuk Özdağ’a soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan..

Başsavcılıktan Selçuk Özdağ’a soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a re’sen soruşturma başlattı.

Soruşturma gerekçesi olarak Özdağ’ın Yeniçağ gazetesine verdiği söyleşide “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine söylediği sözler” gösterildi.

Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “YSK zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz” yanıtını vermişti.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada Özdağ hakkında, “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamaları yöneldi.

GELECEK PARTİSİ’NDEN ACİL TOPLANTI KARARI

Soruşturma başlatmasının ardından Gelecek Partisi de harekete geçti. Başkanlık Kurulu acil olarak toplantı kararı aldı. Saat 16.00’da yapılacak toplantının ardından parti tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapacağı ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL