Genel Siyaset SonDakika

Çelik: Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD para kaçırıldığı iddialarına yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş” dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP..

Çelik: Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD para kaçırıldığı iddialarına yanıt veren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının vakıflar aracılığıyla ABD’ye para kaçırdığı iddialarıyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını “politik dedikoduculuk” olarak nitelendiren Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş. Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz” diyen Çelik şöyle devam etti:

YALAN ÜRETMEKLE 6’LI MASANIN LİDERİ OLABİLECEK Mİ, GÖRECEĞİZ: Geçen seferki iddiaları hakkında, bilinen bir FETÖ’cü “bunları ben yıllar evvel söyledim” diyerek bu iddiaların mülkiyetinin kime ait olduğunu ifşa etmişti. Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve yalan üretmek yoluyla 6’lı masanın lideri olma hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz. Fakat her iddiasının arkasından “mutfakta biri var” dedirtmeye devam ediyor.

İDDİALARININ ARKASINDAN ŞAİBELİ ODAKLAR ÇIKACAK: Kılıçdaroğlu’nun önümüze gerçek politika ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir kere daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ait politik dedikodu ve yalanlarla varabileceği bir yer yok. Şimdiye kadar olduğu gibi bu iddialarının arkasından da şaibeli odaklar çıkacak… Parti genel başkanlığını terkedip, politik dedikoduculuk mesleğine geçişi ile kendisini baş başa bırakıyoruz.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL