Genel SonDakika

Çorlu Davası’nda 10’uncu duruşma: Can Atalay SEGBİS’le bağlansın

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 2018 yılında yaşanan tren kazasına ilişkin açılan davanın 10’uncu duruşması başladı. Tekirdağ Çorlu’da 8 Temmuz 2018 tarihinde 25 kişinin öldüğü, 300’ün üzerinde kişinin yaralandığı ‘tren kazası’na ilişkin..

Çorlu Davası’nda 10’uncu duruşma: Can Atalay SEGBİS’le bağlansın

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 2018 yılında yaşanan tren kazasına ilişkin açılan davanın 10’uncu duruşması başladı.

Tekirdağ Çorlu’da 8 Temmuz 2018 tarihinde 25 kişinin öldüğü, 300’ün üzerinde kişinin yaralandığı ‘tren kazası’na ilişkin açılan davanın 10’uncu duruşması bugün Çorlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Davada kazanın yaşanmasında kusurlu bulunan Demiryolu Bakım Müdürü Turgut Kurt, Yol Bakım ve Onarım Şefi Özkan Polat, Hat Bakım ve Onarım Memuru Celaleddin Çabuk ile TCDD bünyesinde çalışan ve mayıs ayındaki yıllık umumi muayene raporunda imzası bulunan Köprüler Şefi Çetin Yıldırım, ‘taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak suçundan 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

‘CAN ATALAY KATILSIN’ TALEBİ

Duruşmada söz alan Avukat Evren İşler, “Dilekçemizde detaylı olarak yazmıştık, meslektaşımız Av. Can Atalay Silivri Cezaevinde tutuklu. Kendisi tutuklu, hükümlü değil. Avukatlık kanunu uyarınca kendisinin avukatlık yapmasının önünde bir engel yok.

Burada olmamasından anlıyoruz ki zımnen reddettiniz. Hala SEGBİS’le bağlayabilirsiniz. Biz bu aşamada celseye ara verilmesini ve Av. Can Atalay’ın duruşmasına katılmasını talep ediyoruz” dedi.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL