Genel

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN: “İNŞALLAH BORCU SIFIRLAYACAĞIZ”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin borcunu yıllık bütçenin neredeyse 4’te birine düşürdüklerini belirterek, “İnşallah sizlerin karşısına bir gün geçip hiç borcumuz kalmadığını açıklayacağım” dedi. Başkan Soner Çetin, belediyenin şu..

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN: “İNŞALLAH BORCU SIFIRLAYACAĞIZ”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin borcunu yıllık bütçenin neredeyse 4’te birine düşürdüklerini belirterek, “İnşallah sizlerin karşısına bir gün geçip hiç borcumuz kalmadığını açıklayacağım” dedi. Başkan Soner Çetin, belediyenin şu anda 90 milyon TL borcu bulunduğunu söyledi.

Çukurova Belediye Meclisi’nin mart ayı oturumuna başkanlık eden Soner Çetin, belediyenin çok büyük borcu bulunmadığını vurgulayarak, “Göreve geldiğimizden bu yana akılcı bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Yaptığımız önemli yatırımlara karşın borcumuzu sürekli azaltıyoruz. Akılcı yönetim ve tasarruf tedbirleri bizi bu olumlu noktaya getiriyor” dedi.

Başkan Soner Çetin, Çukurova Belediyesi’nin borcunun 90 milyon TL seviyesine kadar düştüğünü belirterek, “Bu büyük bir borç değil. Belediyelerde yıllık bütçe kadar olan borçlar olağan sayılıyor. Hatta bütçenin 1 buçuk katı bile doğal kabul ediliyor. Bizim borcumuz bütçemizin 4’te biri seviyesinde. Yani devede kulak. İnşallah bir gün karşısına geçip belediyemizin borcunun sıfırlandığını söyleyeceğim” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL