Genel

ÇUKUROVA BELEDİYE MECLİSİNDE GÜNDEM DEPREM

Çukurova Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısında yükseklik sınırı, asma ve çekme kat yasağı, bodrum otoparkı ve zemin etüdü zorunluğu gündeme geldi. Gündem maddesi oybirliği ile komisyona havale edilirken; Başkan Soner..

ÇUKUROVA BELEDİYE MECLİSİNDE GÜNDEM DEPREM

Çukurova Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısında yükseklik sınırı, asma ve çekme kat yasağı, bodrum otoparkı ve zemin etüdü zorunluğu gündeme geldi. Gündem maddesi oybirliği ile komisyona havale edilirken; Başkan Soner Çetin, “Çukurova Belediye Meclisi tarihi bir oturum gerçekleştiriyor” dedi.

Soner Çetin başkanlığında toplanan Çukurova Belediye Meclisi, önemli kararlara imza attı.

Gündeme ek olarak önerilen madde, meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. Buna göre, yapıların emsalinin değişmeksizin yüksekliklerinin sınırlandırılması, yeni yapılarda asma ve çekme kat yapılmasının yasaklanması, binalarda bodrum otoparkı ve zemin etüdü yapılmasının zorunlu olmasını kapsayan madde görüşüldü.

Başkan Soner Çetin, amaçlarının vatandaşlara güvenli yaşam alanları oluşturmak olduğunu belirterek, “İmara yeni açtığımız Şambayadı-Kabasakal bölgesinde yükseklik sınırı getirmiştik. Şimdi bunu daha da sınırlandırıyoruz. O bölgede 5 kata kadar izin vereceğiz. İlçede çok az bölgede kalan 2.4 yoğunlukta ise en fazla 10 kat yapılabilecek. Yeni imara açılan bölgeler 3 ve 5 olacak. Ayrıca kolon kesme gibi bina güvenliğini tehdit eden yanlışların yapılmaması için asma ve çekme kat yapımını engelleyeceğiz. Bunun yanından almak istediğimiz bir başka önlem ise bodrum otoparklarını zorunlu hale getirmek ve bunun istisnalarına izin vermemek olacaktır. Zemin etüdü de zorunlu hale gelecek” dedi.

Gündem maddesi, meclis üyelerinin tamamının onayı ve oybirliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. Meclisin komisyon kararını kabul etmesi halinde Çukurova Belediyesi konuyu en kısa sürede Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayına sunacak.

Çukurova Belediye Meclisi’nde maddenin kabulü dolayısıyla tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Soner Çetin, “Meclisimiz bugün tarihi bir karar almıştır. Amacımız vatandaşlarımıza güvenli yaşam alanları oluşturmaktır” diye konuştu.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL