Genel

Çukurova’dan depremzede çocuklar için film gösterimi

Çukurova Belediyesi ve Melekler Eli Gönüllüler Grubu’nun ortak çalışmasıyla, belediye yerleşkesinde kurulan deprem çadırlarında kalan çocuklar için dev ekranda animasyon film gösterildi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de etkinlikte çocuklara..

Çukurova’dan depremzede çocuklar için film gösterimi

Çukurova Belediyesi ve Melekler Eli Gönüllüler Grubu’nun ortak çalışmasıyla, belediye yerleşkesinde kurulan deprem çadırlarında kalan çocuklar için dev ekranda animasyon film gösterildi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de etkinlikte çocuklara eşlik etti.

Çukurova Belediyesi, kentte misafir ettiği depremzede çocukları, belediyenin bahçesine kurduğu dev ekranda animasyon filmle buluşturdu. Daha önce çocuklar ve aileler için psikososyal terapi uygulamasını başlatan Çukurova Belediyesi, çocukların deprem travmasını hafifletmek için belediye bahçesinde bir dizi etkinlik düzenledi.

Çocuklarla bir araya gelerek, hediye dağıtan Başkan Çetin de depremden etkilenen çocuklar için kesintisiz hizmetlerinin devam edeceğini dile getirerek, ilçedeki tüm çocuklar için söz konusu hizmetleri dönüşümlü olarak sunacaklarını paylaştı.

Etkinlik kapsamında Melekler Eli Gönüllüler Grubu’nun uzman ekibi, çocuklarla oyunlar oynadı, şarkılar söyledi. Depremzede çocuklar için bir araya geldiklerini belirten Melekler Eli Gönüllüler Grubu kurucusu Melek Sığırcı, “Biz de elimizden geldiğince içinde bulundukları olumsuz durumu unutacakları, beyinlerini bilinçsel olarak sıfırlayacakları, kaygı durumlarını daha da azaltacakları, korkulardan uzaklaşmalarını sağlayacak oyunlar ve neşeli dakikalar yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Depremden psikolojik olarak en çok çocukların etkilendiğini söyleyen Çetin ise uzun bir süreden sonra çocuklarını mutlu gören ailelerin yüzünün gülmesinin en büyük mutlulukları olduğunu kaydetti.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL