Genel SonDakika

Cumhurbaşkanı kararı: 4 ilde bazı alanlar artık ‘orman’ değil

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Düzce, Manisa, Bilecik ve Mersin’deki bazı alanlar ‘orman’ sınırları dışına çıkarıldı. Resmi Gazete’nin yeni sayısı yayımlandı. https://www.resmigazete.gov.tr’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Düzce Gümüşova’ya bağlı Selamlar köyü,..

Cumhurbaşkanı kararı: 4 ilde bazı alanlar artık ‘orman’ değil

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Düzce, Manisa, Bilecik ve Mersin’deki bazı alanlar ‘orman’ sınırları dışına çıkarıldı.

Resmi Gazete’nin yeni sayısı yayımlandı.

https://www.resmigazete.gov.tr’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Düzce Gümüşova’ya bağlı Selamlar köyü, Manisa Yunusemre’ye bağlı Uzunburun mahallesi, Bilecik Osmaneli’ne bağlı Selçik köyü ve Mersin Mut’a bağlı Barabanlı-Meydan mahallesinde krokileri ile sınır ve koordinatları belirtilen alanlar orman sınırları dışına çıkarıldı.

Kararda, orman sınırları dışına çıkarılan alanların “iki katından az olmamak üzere” devletin hüküm ve tasarrufu altında veya Hazine’nin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) tarafından Orman Genel Müdürlüğü’ne orman tesis etmek üzere tahsis yapılacağı belirtildi.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL