Genel Siyaset SonDakika

Elazığ’da MHP’liler AK Partilileri protesto etti

Elazığ İl Genel Meclisi’nde Cumhur İttifakı üyeleri arasında ‘adalet’ tartışması yaşandı. AK Parti ve MHP’li iki isim birbirlerini provokatörlükle suçladı. Elazığ İl Genel Meclisi toplantısında gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından dilek..

Elazığ’da MHP’liler AK Partilileri protesto etti

Elazığ İl Genel Meclisi’nde Cumhur İttifakı üyeleri arasında ‘adalet’ tartışması yaşandı. AK Parti ve MHP’li iki isim birbirlerini provokatörlükle suçladı.

Elazığ İl Genel Meclisi toplantısında gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından dilek ve temenni bölümünde tansiyon yükseldi. MHP Grup Başkanvekili Osman Dilek, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı AK Partili İbrahim Şerbet’e adaletli olmadığını söyleyerek, “Siz orada oturan zat-ı muhteremler tarafsız olmak mecburiyetiniz var. Siz kürsüde adil olmak zorundasınız. Dün burada bir arkadaşımız bölgeyle ilgili bir şey söylüyor, ‘ortalığı karıştırıyorsun’ deyip laf söylüyorsunuz. Cumhur İttifakı diyorsunuz, bizim heyetimiz Elazığ’ı tek tek geziyor, Cumhur İttifakı’nı anlatıyor. Sizin Cumhur İttifakınız bu mu?” diye sordu.

Şerbet ise “Cumhur İttifakı’na zarar veren sensin. Çünkü sen, gece burayla yazıyorsun, sabah burayla kalkıyorsun” diyerek araya girdi. Dilek de Şerbet’e “Provokatörlük yapıyorsun. Beni sindiremezsin, korkutamazsın” diyerek tepki gösterdi.

‘İKİNCİ SINIF VATANDAŞ MUAMELESİ YAPILIYOR’

Sözcü’nün haberine göre, “Buradaki meselelerin üzerine örtmek için çaba gösteren herkesin karşısında olacağız” diyen Dilek, şöyle konuştu: “Bizim heyetimiz ilçe ilçe gezerek Cumhur İttifakı’nı anlatıyor. Siz bizim kurumsal kimliğimize hakaret ediyorsunuz. Biz bu kadar çalışacağız, köy köy gezeceğiz Cumhur İttifakı’nı anlatacağız. Buraya geleceğiz, sen çıkacaksın bize gider yapacaksın. Kürsüye çıkınca cevap veriyorsunuz hakaret ediyorsunuz, ‘provokatör’ diyorsunuz, ‘Cumhur İttifakı’nı bozuyorsunuz’ diyorsunuz. Ben tepki göstermiyorum. Sizi Elazığ, kamuoyuna ve siyasi parti yetkililerinize şikayet ediyorum. Biz burada ikinci sınıf vatandaşmışız gibi muamele yapıyorsunuz bunu da divan yapıyor.”

ARANIN ARDINDAN MHP GRUBU PROTETO İÇİN TOPLANTIYA KATILMADI

MHP’li Dilek’in sözlerinin tamamlanmamasına rağmen Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, meclis toplantısına ara verdi. Verilen 5 dakikalık aranın ardından meclis toplanırken MHP grubu AKP’lileri protesto ederek toplantıya katılmadı.

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL