Genel

Emine Şenlikoğlu: Atatürk ve İnönü, Milli Eğitim’i 2023’e kadar ABD’ye teslim etti

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu, Atatürk ve İnönü’nün Milli Eğitim’i 2023’e kadar ABD’ye teslim ettiğini bu nedenle öğrencilere istenen eğitimin verilemediğini savundu. İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu, “Atatürk ve İnönü’nün milli eğitimimizi ABD’ye teslim..

Emine Şenlikoğlu: Atatürk ve İnönü, Milli Eğitim’i 2023’e kadar ABD’ye teslim etti

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu, Atatürk ve İnönü’nün Milli Eğitim’i 2023’e kadar ABD’ye teslim ettiğini bu nedenle öğrencilere istenen eğitimin verilemediğini savundu.

İlahiyatçı yazar Emine Şenlikoğlu, “Atatürk ve İnönü’nün milli eğitimimizi ABD’ye teslim ettiği anlaşma 2023’te doluyor” ifadesini kullandı. Şenliköğlu’nun Edessa TV’de geçen aralık ayında yaptığı konuşma sosyal medyada gündem oldu.
Şenlikoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün, milli eğitimi 100 yıllık anlaşmayla ABD’ye verdiğini, anlaşmanın 2023’te biteceğini ileri sürdü.  Şenlikoğlu, “Milli Eğitim’de Amerika’nın pençeleri var. İstenilen dersler istenildiği gibi verilemiyor. 2023’te tamamlanıyor Atatürk’le İnönü’nün milli eğitimimizi Amerika’ya teslim ettiği anlaşma. 2023’te iktidara deist, ateist diye yoğun bir çalışma var. Bazıları uykuda, ama fırtına gibiler de var” diye konuştu.

Emine Şenlikoğlu iktidara 2002’de gelen AK Parti’nin iddia ettiği anlaşmayı neden yürürlükten kaldırmadığı konusunda ise bir açıklamada bulunmadı.

Şenlikoğlu’na sosyal medyada çok sayıda tepki geldi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL