Genel Siyaset

‘Erdoğan Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam edecek’

Gazeteci Kübra Par, Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine sordu; İstanbul uçuşlarında İstanbul Havalimanı’na hiç uğramayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam edecek. Atatürk Havalimanı’nda milyarlarca dolarlık kuzey-güney yönlü iki büyük pistin yıkımına..

‘Erdoğan Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam edecek’

Gazeteci Kübra Par, Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine sordu; İstanbul uçuşlarında İstanbul Havalimanı’na hiç uğramayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam edecek.

Atatürk Havalimanı’nda milyarlarca dolarlık kuzey-güney yönlü iki büyük pistin yıkımına başlanması tartışmalara neden oldu. Habertürk yazarı Kübra Par, “Atatürk Havalimanı pistleri neden yıkılıyor?” sorusunun yanıtının, 2012’de hazırlanan ihale şartnamesinde gizli olduğunu yazdı.

“İstanbul Havalimanı ihale şartnamesinde Atatürk Havalimanı’nın tüm ticari kapasitesinin buraya taşınacağı ve işletme döneminin de bu şekilde başlayacağı kriteri yer alıyordu. Yani zamanında ihaleye girecek şirketlere ‘Merak etme Avrupa Yakası’ndaki tüm uçuşlar yeni havalimanından kalkacak, sen zarar etmeyeceksin’ sözü verilmişti” bilgisini aktaran Par, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ise İstanbul uçuşlarında Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam ettiğine işaret etti.

Konuyu, Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine soran Par’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Pek gündeme gelmeyen ilginç bir detay var. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul seyahatlerinde Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam ediyor. Basın toplantılarını Şeref Salonu’ndan yapıyor. Hatta İstanbul Havalimanı’na neredeyse hiç uğramıyor.

…Dün Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine “Millet Bahçesi olduktan sonra da kullanmaya devam edecek mi?” diye sordum. “Devlet Konukevi ve Genel Havacılık Terminali hizmet vermeye devam edecek” yanıtını aldım. Yani Cumhurbaşkanı, bundan sonra da Atatürk Havalimanı’nı kullanmaya devam edecek. Muhtemelen bunun sebebi şehir merkezine daha yakın ve daha pratik olması…”

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL