Genel Siyaset

Erdoğan: Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir, kırgınlıklar giderilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir, kırgınlıklar giderilir. Bırakacağımız en önemli miras geleceğimize halel getirecek nifaklara itibar edilmesin” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’deki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış..

Erdoğan: Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir, kırgınlıklar giderilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir, kırgınlıklar giderilir. Bırakacağımız en önemli miras geleceğimize halel getirecek nifaklara itibar edilmesin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’deki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreni ve Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı temel atma töreninde konuştu.

Kayserililere, “Gadasını aldıklarım nasılsınız, maşallah Kayseri’yi özlemişiz. Gördüğüm kadarıyla Kayseri de bizi özlemiş. Bizleri burada sağlıkla, huzurla, esenlikle bir araya getiren Rabbime hamdediyorum” diyen Erdoğan, açılışını yapacakları tesislerin yatırım tutarının 30 milyar liraya yakın olduğunu, temelini atacakları yatırımların toplam tutarının da 24 milyar lirayı bulduğunu söyledi.

Erdoğan, “Sadece bugün Kayseri’ye yaklaşık 54 milyar liralık müjdeyle geldik. Artık giderken sucuğumuzu, pastırmamızı, çemenimizi, mantımızı, sarmamızı, katmerimizi eksik etmezsiniz herhalde” dedi.

Kayseri’de 1200 fabrika kapasiteye sahip organize sanayi bölgeleri inşa edileceğini belirten Erdoğan, “Hatırlarsanız 2003 yılında yine Kayseri’ye yaptığımız bir ziyarette 130 fabrikanın birden temelini atmıştık. Bundan 19 yıl önce attığımız o temellere birileri yine bıyık altında gülmüş, bu kadar sayıda fabrikanın yapılamayacağını iddia etmişti. Temelini attığımız o 130 fabrikanın tamamı, bugün hizmette olduğu gibi üzerine daha yüzlercesini de yaptık. Şimdi de 1200 fabrikalık kapasiteye sahip yeni organize sanayi bölgelerimizin müjdesini sizlerle paylaşıyoruz” diye konuştu.

‘DEVELİ’DEKİ HASTANEMİZE DOKTOR EKREM KARAKAYA’NIN İSMİNİ VERDİK’

Develi ilçesindeki hastaneye öldürülen doktor Ekrem Karakaya’nın isminin verildiğini dile getiren Erdoğan, “Sağlıkta 75 yataklı Bünyan, 150 yataklı Develi, 10 yataklı Sarız, 75 yataklı Yahyalı ilçe hastaneleriyle birlikte çok sayıda aile sağlığı merkezi hizmete girdi. Develi’deki hastanemize geçtiğimiz haftalarda Konya’da menfur bir saldırıda hayatını kaybeden görev şehidimiz doktor Ekrem Karakaya’nın ismini verdik. Bu vesileyle sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetin karşısında olduğumuzu tekrarlayarak Develili doktor Ekrem Karakaya kardeşimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘BAY KEMAL VE YAVRU MUHALEFET BUNLARI YAPABİLİR Mİ?

Bitirip hizmete açtıklarının yanı sıra temelini atacakları projelerin bulunduğunu aktaran Erdoğan, “Ülkemizi tarihinde ilk defa yüksek hızlı tren konforuyla biz tanıştırdık. Kayseri’nin de bu konforlu demiryolu seyahatinden faydalanmasını istedik. Bunun için Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı’na Yerköy üzerinden bir bağlantı projesi hazırlayarak Kayserimizi bu ağa dahil etme kararı aldık” dedi.

Yerköy-Kayseri hattının 142 kilometre uzunluğunda olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunları ana muhalefetin başındaki Bay Kemal yapabilir mi? Yavru muhalefet yapabilir mi? Onlar yapsa yapsa ancak sökülen musluğu takarlar” diye konuştu.

‘EN ÇOK KEYİF ALDIĞIMIZ ANLAR İŞTE BÖYLE VAKİTLERDİR’

“Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Eser ve hizmet söz konusu olduğunda, Allah’ın izniyle bizimle yarışacak kimseyi bulmazsınız” diyen Erdoğan şunları söyledi:

“Bunu gördükleri için tartışmaları yalan ve iftira ile başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. 85 milyon vatandaşımızın huzuruna alnı ak çıkabilmek için daha çok çalışacak ve ülkemize daha çok eser ve hizmet kazandıracağız. Bunu da karşımızdaki onca kifayetsiz muhterise, beşinci kol faaliyeti yürüten hainlere, sırtını terör örgütlerine dayayan siyasetçi müsveddelerine rağmen yapacağız. Siyasetteki 40 yılı aşkın çalışmalarımızın her sayfasında en çok keyif aldığımız, en çok gurur duyduğumuz anlar işte böyle vakitlerdir. Geride bırakacağımız en önemli mirasın da bu eserler ve hizmetler olduğunu biliyoruz.”

‘KENDİLERİNE GÜVENSELERDİ ADAYLARINI AÇIKLARLARDI’

Muhalefetin kendine güvenmediğini savunan Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Eğer kendilerine güvenselerdi, şurada seçime kalmış neredeyse 10 ay, en azından cumhurbaşkanı adaylarını, ittifaklarının kesin ortakları ilan ederlerdi. Hala cumhurbaşkanı adaylarını açıklayamadılar. Hala diyorlar ki Cumhur İttifakı adayını açıklasın, hala diyorlar ki seçim tarihi belli olsun. Bay Kemal, Cumhur İttifakı’nın adayı da belli, seçim tarihi de belli. Gerek şahsım gerek Sayın Bahçeli defalarca seçim tarihini de adayımızı da ilan ettik. Kendi adaylarıyla karşımıza çıkıp eser ve hizmet siyaseti yarışına girmesi gerekenler ise sağıra yatıp ‘Hele bir de Erciyes’in tepesindeki karlar erisin’ havasında gökyüzüne bakarak ıslık çalmaya devam ediyorlar. Aslında bu tavırlarıyla kendilerine güvenleri olmadığını söylüyorlar. Seçim filan istemedikleri, hallerinden memnun olduklarını söylüyorlar. Ülkeyi yönetme sorumluluğunun altına girecek yüreklerinin bulunmadığını söylüyorlar. Ama mecburen bu oyunu oynamaya mecbur oldukları için de sürekli kaçak güreşerek yerimiz dar türküsünü söylüyorlar. Kardeşlerim, siz bunların kürsülerden nasıl höykürdüklerine, sosyal medyada nasıl efelendiklerine, sırtlarını pışpışlayan büyükelçilerden aldıkları cesaretle seslerini nasıl yükselttiklerine bakmayın.”

‘BU TABLO KARŞISINDA ÜLKE ADINA ÜZÜLÜYORUZ’

“İşin aslı bunları ülkeyi yönetmek gibi bir gayelerinin bulunmadığıdır. Hiçbir şey yapmadan sadece konuşarak muhalefet yapmanın konforu dururken, eğitimden sağlığa, altyapısından güvenliğine, savaşından salgınına, ekonomisinden tarımına bunca yükün altına soruyorum girerler mi acaba? Girmezler. Bunlar dün de öyleydi, bugün de öyle, eğer gerçek bir değişime maruz kalmazlarsa yarın da öyle olacaklar. Bu tablo karşısında kendi adımıza değil ama ülke adına üzülüyoruz. Çünkü demokraside iktidar kadar muhalefetin kalitesi de önemli. Bunlara bakınca ise sadece coğrafyamızın kadim deyimiyle nato kafa nato mermer sözünün ete kemiğe bürünmüş halini görüyoruz.”

‘BUNLARA HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ’

“Siyasette armut piş ağzıma düş yöntemiyle yol yürünmez. Bir hayaliniz, bir hedefiniz varsa bunun için çalışacaksınız, içini dolduracaksınız, insanları ikna edeceksiniz, gönüller kazanacaksınız gönüller. Bunlar hayalimiz yok, hedefimiz yok, programımız yok ama siz yine de bize oy verin derlerse, bunlara da haddini bildireceğiz. Şimdi ben sizlere soruyorum, Kayseri bu oyuna gelir mi? Kayserili bu numarayı yutar mı? Türkiye’nin 81 vilayeti bu tiyatroyu şıp diye çözmez mi? Yedi düveli kündeye getirmiş Türk milleti bu tezgaha gelir mi? Bu sinsi senaryonun hesabını inşallah 2023 Haziran’ında sandıkta hep birlikte sormaya hazır mıyız?”

‘İKTİDAR HEVESİNE KAPILANLARI RÜYADAN UYANDIRACAĞIZ’

“Küresel krizin ülkemize etkilerinden aldıkları cesaretle hiçbir şey yapmadan oturdukları yerden iktidar hevesine kapılanları daldıkları pembe rüyadan beraberce uyandırmaya hazır mıyız? Yürüttüğümüz tarihi mücadeleye destek olmak yerine sürekli çelme takarak kendilerine ülkenin felaketinden ikbal devşirme peşine düşenleri, hayal aleminden beraberce inşallah gerçek dünyaya indireceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ederek yaptığımız hiçbir fedakarlığın, akıttığımız her damla terin, yeri geldiğinde döktüğümüz her damla kanın, attığımız hiçbir adımın boşa gitmediğini cümle aleme hep birlikte göstereceğiz.”

‘NİFAKLARA, BOZGUNCULUKLARA İTİBAR EDİLMESİN’

“Biz tek devlet diyerek son devletimiz Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma kararlılığımızı anlatıyoruz. Tek millet, el ele ikbal ile yürür. Tek bayrak, en kadim zirveyi görür. Tek vatan uğruna canını verir tek devlet bağımsız, hür olduğunda. Bu değerleri, bu ilkeleri, bu çağrıyı benimseyen herkesle birlikte yol yürümeye, dava arkadaşlığı yapmaya, istiklal ve istikbal mücadelesi bayrağını yükseltmeye hazırız.

Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir, eksikler tamamlanır, kırgınlıklar giderilir yeter ki sebebi vücudumuz olan imanımıza halel gelmesin. Yeter ki evlatlarımıza bırakacağımız en önemli miras olan geleceğimize halel getirecek nifaklara, bozgunculuklara itibar edilmesin. Bunların dışında bir araya gelemeyeceğimiz, birlikte yol yürüyeceğimiz kimse olmadığına inanıyoruz. Biz her zaman ‘niyet hayır, akıbet hayır’ sözündeki hikmete inandık.”

‘ÖYLE BİR SÖZLEŞLEŞELİM Kİ DÜŞMANLARIMIZIN KAPLERİ DARALSIN’

“Eğer şartlara teslim olsaydık, değil 20 yıl, 2 yıl bile bu ülkeye hizmet edemezdik. Ülkemizin geleceğinde kritik bir dönüm noktası olan 2023 için de kardeşlerim niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de hayır olacağından şüphe duymuyoruz. Kayseri’nin bu mücadelemizde de en ön saflarda bizimle birlikte olacağına inanıyorum. Şimdi öyle bir ahitleşelim ki duymayan kalmasın. Şimdi öyle bir sözleşelim ki dostlarımızın yürekleri ferahlasın, düşmanlarımızın kalpleri daralsın. Kayseri, 2023’te tercihini büyük ve güçlü Türkiye’den yana yapmaya hazır mısın?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL