Dünya Ekonomi Genel

Erdoğan’dan Zelenskiy’e: Tarım ürünlerinin denizden ihracı için güvenli koridor projesi önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna lideri Zelenskiy’le telefonda görüştü. Erdoğan, Ukrayna tarım ürünlerinin denizden ihracı için güvenli koridor oluşturulması projesine bilhassa önem atfettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in..

Erdoğan’dan Zelenskiy’e: Tarım ürünlerinin denizden ihracı için güvenli koridor projesi önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna lideri Zelenskiy’le telefonda görüştü. Erdoğan, Ukrayna tarım ürünlerinin denizden ihracı için güvenli koridor oluşturulması projesine bilhassa önem atfettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ardından akşam saatlerinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmede Ukrayna-Rusya savaşındaki son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, görüşmeye ilişkin Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanımız @RTErdogan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefonda görüştü. Görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşındaki son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan görüşmede, Ukrayna ile Rusya arasında müzakerelerin devamı için şu ana kadar her türlü çabayı sergilediklerini, bundan sonra da ara buluculuk dâhil, ihtiyaç duyulan desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan, Ukrayna tarım ürünlerinin deniz yoluyla ihracı için güvenli koridor oluşturulması projesine bilhassa önem atfettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanımız @RTErdogan, tarafların ve Birleşmiş Milletler’in iştirakiyle oluşturulacak Kontrol Merkezi’ne katılmaya ve merkeze İstanbul’da ev sahipliği yapmaya ilke olarak olumlu baktıklarını dile getirdi.”

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL