Dünya Genel Siyaset

Finlandiya Dışişleri Bakanı: Türkiye’yle kriz kahve molasında çözüldü

Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto, Türkiye’yle yaklaşık iki saat süren toplantıda karara varılamadığı ancak kahve molasında “harika fikirler” çıktığını, bunun üzerine anlaşmaya varıldığını söyledi. Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, NATO zirvesinde..

Finlandiya Dışişleri Bakanı: Türkiye’yle kriz kahve molasında çözüldü

Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto, Türkiye’yle yaklaşık iki saat süren toplantıda karara varılamadığı ancak kahve molasında “harika fikirler” çıktığını, bunun üzerine anlaşmaya varıldığını söyledi.

Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, NATO zirvesinde Türkiye’yle mutabakata varılmasının “son anda” gerçekleştiği, yaklaşık iki saat süren toplantıda kahve molası verildiğinde “harika fikirler çıktığı” ve mutabakatın imzalama töreni için gazetecilerin çağrıldığını anlattı.

 

Reuters haber ajansına konuşan Haavisto, toplantıda anlaşmazlık noktalarının aşılması için mücadele ettiğini ancak daha sonra kahve molası verildiğini belirterek “Sonra bir kahve molası verdik ve her zamanki gibi, kahve molası sırasında harika fikirler ortaya çıktı ve sonunda, toplantının sonuna doğru sonuca varmak daha kolay oldu” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL