Genel Siyaset

Gezi Davası’nda şerh düşen hakim kendi isteğiyle Tokat’a gitmiş

Gezi Davası’nda muhalefet şerhi veren tek hakim olan Kürşad Bektaş’ın yakınları, İstanbul’dan Tokat’a ‘kendi isteği ile gittiğini’ söyledi. Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2022..

Gezi Davası’nda şerh düşen hakim kendi isteğiyle Tokat’a gitmiş

Gezi Davası’nda muhalefet şerhi veren tek hakim olan Kürşad Bektaş’ın yakınları, İstanbul’dan Tokat’a ‘kendi isteği ile gittiğini’ söyledi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2022 Yılı Ana Kararnamesi ile 5 bin 426 hakim ve savcının, 33 ilin başsavcısının, 351 yerel mahkeme üyesinin yerleri değişti. Gezi davasında muhalefet şerhi veren tek hakim olan Kürşad Bektaş’ın İstanbul’dan Tokat’a ‘sürüldüğü’ iddiasının gerçeği yansıtmadığı, kendi isteğiyle kente gittiği belirtildi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan hakimin yakınları, bir sürülme durumunun söz konusu olmadığını, Bektaş’ın bu yıl tayinci olduğunu ve kendi isteğiyle Tokat’a gönderildiğini açıkladı. Kürşat’ın 4 yıldır birinci bölgede görevli olduğu, kararname ilkeleri çerçevesinde ve talebi doğrultusunda atamasının yapıldığı öğrenildi.

Bektaş, Gezi dosyasında dinlemelerden başka delilin olmadığını, dinlemelerin de hukuka aykırı kararla yapıldığını vurgulamış, “Üstelik hukuka uygun kabul edilseler bile somut kanıtlarla desteklenmiyor. Dosyada mahkûmiyet için yeterli delil yok. Beraat verilmeli” demişti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL