Genel Siyaset SonDakika

GİRESUN’DA HEYECAN YARATTI

  14 Mayıs 2023’de yapılacak genel seçimlere sayılı günler kaldı. Cumhurbaşkanlığı için 4 aday çıkarken partilerinin milletvekili adayları hala belli olmadı. Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekilliği için ADD Genel Saymanı..

GİRESUN’DA HEYECAN YARATTI

 

14 Mayıs 2023’de yapılacak genel seçimlere sayılı günler kaldı. Cumhurbaşkanlığı için 4 aday çıkarken partilerinin milletvekili adayları hala belli olmadı. Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekilliği için ADD Genel Saymanı Eczacı Basri Gürsoy’un aday adayı olması Giresun halkında heyecan yarattı.

25-26. Dönem Giresun Milletvekili adayı olan Gürsoy’un yeniden adaylığını açıklaması Bulancak ve Giresun’un illeri gelen iş adamları ve halkı tarafından büyük ilgi gördü.  Daha önce yürüttüğü kooperatifçilik çalışmaları ve şu an sürdüğü Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Saymanlığı görevinde başarıları ile dikkat çeken Gürsoy’un adaylığını yerel halk bulunmaz bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Basri Gürsoy kimdir ?

Giresun Piraziz ilçesi Bozat köyü 1961 doğumlu. İlk ve Ortaokulu Bozat’ta liseyi Trabzon’da bitirdi. 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Sırasıyla Giresun’da Karadeniz Eczacılar Kooperatifi mesul ve işletme müdürlüğü, 1986 yılında Trabzon Eczacılar Kooperatifi kurucu üyesi mesul ve işletme müdürlüğü, yönetim kurulu murahhas üyesi, Trabzon’da Çağdaş Eczacılar Yapı Kooperatifi kuruculuğu ve başkalığı yaptı. Türkiye’de bulunan 16 Ecza Kooperatifi ile birlikte 1989 yılında kurulan Tüm Ecza Kooperatifleri Birliği (TEKB) kurucu üyeliği ve iki dönem yönetim kurulu üyeliği,Dünya Uluslararası İlaç Araştırma (IMS ) Karadeniz temsilciliği yaptı, ilaç sanayi ve kooperatifçilik ile ilgili 25’den fazla seminer için yurtdışına gitti. Türk Eczacılar Birliği’nde delege ve komisyon üyelikleri yaptı. 1995 Trabzon Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu üyesi, Bulancak Atatürkçü Düşünce Derneği başkalığı yaptı. CHP Bulancak İlçe Yöneticiliği yaptım ve 25-26. dönem CHP Giresun Milletvekili adayı oldu. Özel Tıp Merkezi ve Özel Hastane kuruculuğu yaptı, Bulancak’ta özel öğretim ve rehabilitasyon merkezi hala devam etmektedir. Bulancak’ta Gürsoy Eczanesi sahibi, halen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Saymanlığı yapmaktadır. Bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır, yabancı dil olarak İngilizce ve az Fransızca bilmektedir.

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL