‘Gün içinde randevu, gün içinde aşı’ uygulaması başladı

0
51

Aynı gün içinde randevu ve aşı uygulamasının başlatıldığını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşlara, ‘Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım’ çağrısı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter’dan yaptığı paylaşımda “gün içinde randevu, gün içinde aşı” uygulamasının başlatıldığını açıkladı. Koca, “BUGÜN RANDEVU İSTESEM AŞIM NE ZAMAN YAPILIR? “Gün içinde randevu, gün içinde aşı” uygulamasını başlattık. Randevu alın, aşınızı vakit kaybetmeden yapalım” dedi. 

Koca, daha önce yaptığı paylaşımda aşılamada gelinen son durum hakkında da bilgi vermiş; son 24 saat içinde bir milyon 240 bin aşılama yapıldığını belirterek “1 MİLYON 240 BİN 311. SİZCE NEDİR? 24 saat içinde bu kadar doz aşı, randevu alıp aşı olan bu kadar insan. Önümüzdeki günler için güven. Sağlık çalışanlarımız için tatlı bir yorgunluk” demişti.

Aşılama çalışmalarının yaygınlaştırılacağını belirten Koca, “Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin” ifadesine yer verdi.

Sağlık Bakanı, Türkiye’de şu ana dek 35 milyon doz aşı yapıldığını kaydetti. Bakanlığın dünkü açıklamasına göre ise 15 Haziran’da Türkiye’de Covid-19 nedeniyle 84 kişi vefat etti. Vaka sayısı ise 5 bin 955 olarak açıklandı.

-Reklam Alanı-