Genel

Hasköy’deki Yahudi mezarlığına saldırı: 36 mezar taşı kırıldı

Türkiye Hahambaşılığı Vakfı, İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Yahudi Mezarlığı’nda 36 mezar taşının kırıldığı duyurdu. İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Mezarlığı’nda Yahudilere ait mezar taşlarının kırıldığı ortaya çıktı. Türkiye Hahambaşılığı Vakfı’nın resmi..

Hasköy’deki Yahudi mezarlığına saldırı: 36 mezar taşı kırıldı

Türkiye Hahambaşılığı Vakfı, İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Yahudi Mezarlığı’nda 36 mezar taşının kırıldığı duyurdu.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy Mezarlığı’nda Yahudilere ait mezar taşlarının kırıldığı ortaya çıktı.

Türkiye Hahambaşılığı Vakfı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Türk Yahudi toplumunun mezarlığına kimliği belirsiz kişilerce saldırı gerçekleşti. Saldırıda 36 mezar taşı kırıldı.

Konunun resmi makamlara iletildiği belirtilen olayla ilgili açıklama, “Hasköy Mezarlığımıza gece yarısı girilmiş, 36 tane mezar taşımız tahrip edilmiştir. Konu tüm resim ve gece kayıtları ile ilgili makamlara iletilmiş olup, bu vandalizmi yapanların bir an evvel yakalanmasını beklemekteyiz” denildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla saldırıyı kınadı. Kalın’ın paylaşımı şöyle:

“Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Faillerin bulunması için ilgili birimler harekete geçti. Kutsal değerlere saldıran ve toplumumuzda fitne ve husumet tohumları ekmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL