Siyaset

İBB çalışanından Erdoğan ve Soylu’ya 3’er kuruşluk dava

İBB çalışanlarından Nuri Başkapan, İBB’de çalışanları terör zanlısı olarak gösterdikleri gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya dava açtı. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla terör teftişinin başlatıldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Ağaç ve..

İBB çalışanından Erdoğan ve Soylu’ya 3’er kuruşluk dava

İBB çalışanlarından Nuri Başkapan, İBB’de çalışanları terör zanlısı olarak gösterdikleri gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya dava açtı.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla terör teftişinin başlatıldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Ağaç ve Peyzaj AŞ’de çalışan Nuri Başkapan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dava açtı.

Cumhuriyet’ten Barış Pehlivan, köşesinde aktardığı davayla ilgili şunları yazdı: 

“Hani, on binlerce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı terörle ilişkilendirilip zan altında bırakıldı ya…

Onların içinden biri bunun sorumlusu olduğunu düşündüğü Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu için soluğu adliyede aldı.

İBB’nin iştiraklerinden Ağaç ve Peyzaj AŞ’de çalışan Nuri Başkapan dilekçesinde özetle şunları söyledi:

“Asılsız iddialarla beni ve kurumumu suçlayarak kamuoyu nezdinde çok ağır derecede küçük düşürücü hakaretlerde bulunmuşlardır. Tüm bu yaşananlardan kişisel ve kurumsal haklarımın saldırıya uğradığı sabittir. Maruz kaldığımız bu denli asılsız iddia ve iftiralar nedeniyle psikolojik sarsıntı yaşadık.”

İBB çalışanı, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de İçişleri Bakanı Soylu’nun suç işlediğini öne sürdü ve yargılanmalarını talep etti.

Aynı Nuri Başkapan’ın iki isim hakkında ayrıca üç kuruşluk tazminat davası açtığını da öğrendim.

Evet, yargı sisteminin ilgili başvurulara dair ne yapacağı malum. Ancak her haliyle ilginç bir dosya olarak raflarda ve tabii ki arşivde yerini alacak.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL