Ekonomi Genel Siyaset

İhaleye fesat karıştırmaktan ceza alan başkanlar Soylu’yu ziyaret etti

İhaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla yargılandıkları davada mahkum olan belediye iki başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3 yıldan 4 yıl 5 aya..

İhaleye fesat karıştırmaktan ceza alan başkanlar Soylu’yu ziyaret etti

İhaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla yargılandıkları davada mahkum olan belediye iki başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti.

Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 3 yıldan 4 yıl 5 aya kadar değişen sürelerde hapis cezası alan ve görevden alınmaları için mahkemece bakanlığa bildirimde bulunulan AK Partili Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek ile Hilal Belediye Başkanı Cafer Benek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Ürek, Soylu ile fotoğraflarını paylaşırken, belediye başkanları ziyaretin nedenine ilişkin açıklama yapmadı.

DW Türkçe’den Eray Görgülü’nün haberine göre Şırnak 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Şırnak’ın Uludere Belediyesi ile bu ilçeye bağlı Hilal ve Şenoba belde belediyelerinin ihalelerinde rüşvet alınıp verildiği ve ihalelere fesat karıştırıldığı suçlamasıyla 32 sanık hakkında 2013 yılında açılan davayı 6 Ocak’ta karara bağladı.

BAŞKANLIKLARI SÜRÜYOR, MAHKEME BİLDİRİMDE BULUNDU

Davada aralarında Şırnak Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek, Hilal Belediye Başkanı Cevher Benek ile bir önceki dönem Şenoba Belediye Başkanlığı görevinde bulunan AK Partili Sabri Babat hakkında ihaleye fesat karıştırma suçundan 3 yıldan 4 yıl 5 aya kadar değişen sürelerde hapis cezası verildi. Temyiz yolu açık olmak üzere verilen mahkeme kararında, şu anda belediye başkanlıkları devam eden Sait Ürek ve Cevher Benek hakkında mahkumiyet kararlarının kesinleşmesi beklenmeksizin görevden alınmaları için İçişleri Bakanlığı’na bildirimde bulunulmasına karar verilmişti.

Bu gelişmenin ardından iki belediye başkanının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiği ortaya çıktı. Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek, sosyal medya hesabından ziyaretle ilgili paylaşımda bulundu. Ürek ziyarete ilişkin “İlçemize, İlimize ve bölgemize sürekli olarak destek veren, hemşehrilerimizin taleplerini iletebilmemiz için bizlere her fırsatta zaman ayıran, Anadolu’muzun yiğit evladı Sayın Süleyman Soylu’ya ilgi alaka ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” notunu düştü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL