Genel SonDakika

İmam hatip ortaokulunda ‘dansöz’ iddiası: Görevden alındı

Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ait salonda düzenlenen etkinliğe dansöz çağrıldığı belirtildi. Okul aile birliği yönetimi olayın ardından görevden alındı. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ait salonda 8..

İmam hatip ortaokulunda ‘dansöz’ iddiası: Görevden alındı

Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ait salonda düzenlenen etkinliğe dansöz çağrıldığı belirtildi. Okul aile birliği yönetimi olayın ardından görevden alındı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Çalı İmam Hatip Ortaokulu’na ait salonda 8 Mayıs günü düzenlenen etkinliğe dansöz çağrıldığı iddia edildi. Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, İmam Hatip Ortaokulu’na dansöz çağrılmasına tepki gösterdi. Toy, okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen okul çayının ‘dansöz eşliğinde’ yapıldığını açıkladı.

‘YÖNETİMİN ‘BİZDEN BAĞIMSIZ DÜZENLEDİ’ DEDİĞİNİ DUYAR GİBİYİZ’

Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir etkinlikte öğrencilerinde bulunduğunu belirten Toy, “Öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır. Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir” dedi. “Sorumlular hakkında derhal işlem yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır” diyen Toy, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Okul yönetiminin de daha şimdiden ‘okul aile birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar gibiyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu sınırlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri ilk hesap sorulması gereken kişilerdir. Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

‘ÖZEL DANSÖZ TUTMA GİBİ BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL’

Konuya ilişkin Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekçi, Cumhuriyet.com.tr’ye konuştu. Tüfenkçi’nin açıklaması şöyle: “Mevzuatı işletiyoruz. Gereken inceleme ve soruşturma yapılıyor. Okul aile birliği yönetimi olayın ardından görevden alındı. İşin aslı şu; Anneler Günü ve Hıdırellez eğlencesi gibi bir kırsal alan etkinliği düzenlemişler. Orası bizim daha önce belde olan bir noktamız. Aslında bakarsanız dansöz çağırma gibi bir şey yok. Kadın kadına eğlencelerde şantöz daveti oluyor. Getirilen şantöz onun kızı o aslında. Özel dansöz tutma diye bir şey söz konusu değil.”

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL