Siyaset

İmamoğlu’ndan İstanbul Emniyet Müdürü Aktaş’a: Sorumluların bulunması devlete olan namus borcudur

“İngiltere Büyükelçisi’nin de görüntüleri var. Bu nasıl bir ayıp, bu nasıl bir şaşkınlık, bu nasıl bir İmamoğlu korkusu?” İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görüntülerinin MOBESE kayıtlarından alınarak bazı..

İmamoğlu’ndan İstanbul Emniyet Müdürü Aktaş’a: Sorumluların bulunması devlete olan namus borcudur

“İngiltere Büyükelçisi’nin de görüntüleri var. Bu nasıl bir ayıp, bu nasıl bir şaşkınlık, bu nasıl bir İmamoğlu korkusu?”

İmamoğlu, Soylu’ya “İstanbul’a görüntüler için mi geldin?” diye sordu:

O adam var ya bir fotoğraf çekti masanın altında hiçbir kıymeti yok benim için. Ama bu benim devletimin kamerası. Magazin ortamında siyaseten boşa düşürmek için birileri bunu kullansın diye birileri bunu alelacele bunu yetiştirmiş. Peki sayın bakanlar, sen MOBESE için mi İstanbul’a geldin? Bu süreci yönetmek için mi geldin? İngiliz Büyükelçisi de var görüntülerde. Bu nasıl bir ayıp, bu nasıl bir şaşkınlık, bu nasıl bir İmamoğlu korkusu? Bu nasıl bir İstanbul sevdası?

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’a seslenen İBB Başkanı, görüntüleri sızdıranın bulunmasının namus borcu olduğunu ifade etti:

İstanbul Emniyet Müdürü, altında kim sorumluysa MOBESE’nin başında bulunacak kardeşim, namus borcudur. Bu bilgilerin sızdırılması meselesi sorumluların bu devlete olan namus borcudur.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL