Genel Siyaset

İsmail Koncuk, İYİ Parti’ye dönüyor

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ‘liste’ tartışmaları sonrası 16 Kasım 2020’de istifa ettiği partisine geri dönüyor. Koncuk’la birlikte İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 37’ye yükselecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti..

İsmail Koncuk, İYİ Parti’ye dönüyor

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ‘liste’ tartışmaları sonrası 16 Kasım 2020’de istifa ettiği partisine geri dönüyor. Koncuk’la birlikte İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 37’ye yükselecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daveti üzerine yapılan görüşme sonrasında İsmail Koncuk partiye dönme kararı aldı. Cumhuriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre Koncuk bugün TBMM’de yapılacak İYİ Parti grup toplantısına katılacak ve rozeti Akşener tarafından takılacak. Akşener, Koncuk’un yanısıra İYİ Parti’ye katılan eski askeri hâkim Ahmet Zeki Üçok’u da ağırlayacak.
Koncuk’un dönüşüyle İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 37’ye yükselecek.

İYİ Parti’den istifa ettikten sonra Zafer Partisi’nin kuruluş sürecinde yer alan ve genel sekreterlik görevini üstlenen Koncuk, 7 Nisan’da “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” diyerek istifa etmişti.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL