Dünya Genel

İsrail ordusu 17 yaşındaki bir Filistinliyi öldürdü

İşgal altındaki Batı Şeria’da 17 yaşındaki bir Filistinli, İsrail ordusu tarafından öldürüldü. Bir kişi ise yaralandı. İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında bir Filistinliyi öldürdü,..

İsrail ordusu 17 yaşındaki bir Filistinliyi öldürdü

İşgal altındaki Batı Şeria’da 17 yaşındaki bir Filistinli, İsrail ordusu tarafından öldürüldü. Bir kişi ise yaralandı.

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında bir Filistinliyi öldürdü, bir kişiyi yaraladı. Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin’e düzenlediği baskın sırasında 17 yaşındaki bir gencin öldüğü, 18 yaşındaki bir gencin de ağır yaralandığı kaydedildi.

Cenin kentindeki İbni Sina Hastanesi Müdürü Cani Ebu Cuha da yaptığı açıklamada, hastaneye biri göğsünden ağır yaralı olmak üzere 2 kişinin getirildiğini belirtti. Ebu Cuha, göğsünden ağır yaralı kişinin müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etti. Filistin Yönetimi’nin resmi televizyonu ise Emced Velid el-Fayid’in (17), Cenin’de İsrail askerlerinin mermisiyle vurularak öldürüldüğünü duyurdu. Televizyon daha önceki haberinde de Cenin’deki Hayfa Caddesi bölgesinde İsrail güçleriyle silahlı çatışmaların meydana geldiğini bildirmişti.

İsrail ordusundan Cenin kentine baskın düzenlediğine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL