Ekonomi

JP Morgan TL algo işlemleri için aracılık hizmetini sonlandırdı

Dolar ve euro üzerindeki sert yükselişler ve TL’nin rekor değer kaybı sonrasında piyasaları hareketlendirecek çok önemli bir karar da JP Morgan’dan geldi. Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, son dönemdeki oynaklık..

JP Morgan TL algo işlemleri için aracılık hizmetini sonlandırdı

Dolar ve euro üzerindeki sert yükselişler ve TL’nin rekor değer kaybı sonrasında piyasaları hareketlendirecek çok önemli bir karar da JP Morgan’dan geldi. Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, son dönemdeki oynaklık nedeniyle Türk Lirası cinsi algo işlemleri için hizmetini sonlandırma kararı aldı. Bankadan müşterilerine gönderilen notta, TL bazlı yeni algoritmik işlemlerin kabul edilmeyeceği belirtildi.

JP Morgan TL algo işlemleri için aracılık hizmetini sonlandırdı.

UBS’in Türk lirası ile ilgili rapor yayımlamayı sonlandırmasının ardından Türk lirası ile ilgili bir karar da JP Morgan’dan geldi.

UBS, TL ANALİZİNİ BIRAKTI: SON RAPORUMUZU DİKKATE ALMAYIN

Bloomberg HT’nin haberine göre kurum, müşterilerine Türk lirası algo işlemleri için aracılık hizmeti vermeyi sonlandırdı.

Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, son dönemdeki oynaklık nedeniyle Türk Lirası cinsi algo işlemleri için hizmetini sonlandırma kararı aldı.

Bankadan müşterilerine gönderilen notta, TL bazlı yeni algoritmik işlemlerin kabul edilmeyeceği belirtilirken, varolan TL algo işlemlerinin de kısa süre içinde sonlandırılması yönünde çağrıda bulunuldu.

Cari pozisyonlar için kâr alımlarının normal işlem süreçleri dahilinde sürdürüleceği de belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL