Genel SonDakika

Kadıköy Belediyesi’ne ‘rüşvet’ operasyonunda 32 tutuklama

Kadıköy Belediyesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu 224 kişiye yönelik ‘rüşvet’ operasyonunda 32 kişi tutuklandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruturmada 160 kişi dün adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından 36 kişi..

Kadıköy Belediyesi’ne ‘rüşvet’ operasyonunda 32 tutuklama

Kadıköy Belediyesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu 224 kişiye yönelik ‘rüşvet’ operasyonunda 32 kişi tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruturmada 160 kişi dün adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından 36 kişi adli kontrol talebi ile 124 kişi ise tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

92’si tutuklama talep edilenlerden olmak üzere toplamda 128’i hakkında, 2’si ev hapsi, 10’u toplam 1 milyon 650 bin TL para cezası olmak üzere adli kontrol kararı verildi. Kadıköy Belediyesi’nde görevli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak üzere 27’si belediye çalışanı toplamda 32 kişi ise tutuklandı.

“Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek” ve “Resmi belgede sahtecilik” suçlarından Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54’ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 kişiye yönelik operasyon yapılmıştı.
>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL