Genel

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz: Hükümet bu davadan döndü

Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili davanın kapatılmasına ilişkin konuşan nişanlısı Hatice Cengiz, “Alınan karar siyasi bir karardır. Hukuki sürece aykırıdır” dedi. Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı..

Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz: Hükümet bu davadan döndü

Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili davanın kapatılmasına ilişkin konuşan nişanlısı Hatice Cengiz, “Alınan karar siyasi bir karardır. Hukuki sürece aykırıdır” dedi.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz, davanın Suudi Arabistan’a devredilmesiyle ilgili konuştu. Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın davasının kapatılmasıyla ilgili açıklama yapan Cengiz, “Hükümet bu davadan döndü. Ben dönmem” dedi.

Halk TV‘den Seyhan Avşar‘ın haberine göre, hukuki süreci takip edeceklerini belirten Cengiz, “Mahkemenin verdiği karara itiraz edeceğiz. Bu kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Alınan karar siyasi bir karardır. Hukuki sürece aykırıdır. Bizler her şeye rağmen hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Tüm bu yaşananlar hukuki süreçle özdeşleşmiyor. Kabul etmeyeceğiz” diye konuştu.

“Hukuki süreç baltalanmıştır” diyen Cengiz özetle şu ifadeleri kullandı, “Türkiye hükümeti başta bu davayı çok iyi savunuyormuş gibi davrandı. Ben hükümet değilim. Onlar adalet arayışından vazgeçmiş olabilir ama ben vazgeçmeyeceğim. Türkiye’nin bu davadan 180 derece dönmesi büyük hayal kırıklığına uğrattı. Çok üzgünüm.”

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL