Ekonomi Siyaset

Kılıçdaroğlu’ndan enerji kesintisine tepki: ‘Beceriksizler!’

Sanayide elektrik ve doğalgaz kesintilerini hatırlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Tabii daha önemli işleri var; sanatçının evine baskın yaptırmak, gazeteciyi hapse attırmak, beceriksizler!” dedi. Büyük ölçekli sanayi tesislerinin doğalgaz ve elektrik..

Kılıçdaroğlu’ndan enerji kesintisine tepki: ‘Beceriksizler!’

Sanayide elektrik ve doğalgaz kesintilerini hatırlatan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Tabii daha önemli işleri var; sanatçının evine baskın yaptırmak, gazeteciyi hapse attırmak, beceriksizler!” dedi.

Büyük ölçekli sanayi tesislerinin doğalgaz ve elektrik kullanımına sınırlama getirilmesini ardından fabrikalar üretime ara vermeye başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kesinti kararlarına tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Beceriksizler!” diyerek iktidarı eleştirdi.

Kılıçdaroğlu gazeteci Sedef Kabaş’ın ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten tutuklanması ve sanatçı Sezen Aksu’nun şarkısıyla ilgili hedef gösterilmesine göndermede bulunarak, “Sanayi tesislerine 3 gün boyunca enerji verilemeyecek. Bu iktidar bu ülkeye bunu da yaşattı. Tabii daha önemli işleri var. Gece yarısı sanatçıların evine baskın yaptırmak, gazetecileri atasözü paylaştılar diye hapse attırmak, dil koparmak… Beceriksizler!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL