Genel Siyaset

KILIÇDAROĞLU’NDAN METİN GÖKTEPE AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin gözaltındayken polislerce dövülerek öldürülmesinin 27’nci yıldönümünde mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu, “Talimatla yazanların, Sarayın borazanlığını yapanların değil; halkın sesi olarak mesleğini onuruyla,..

KILIÇDAROĞLU’NDAN METİN GÖKTEPE AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin gözaltındayken polislerce dövülerek öldürülmesinin 27’nci yıldönümünde mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu, “Talimatla yazanların, Sarayın borazanlığını yapanların değil; halkın sesi olarak mesleğini onuruyla, özgürce icra edenlerin ortamını sağlamak Metin’lere olan borcumuzdur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin 8 Ocak 1996’da İstanbul’da gözaltında iken polislerce dövülerek öldürülmesinin yıldönümünde bugün mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabında paylaştığı mesaj şöyle:

“METİN’LERE OLAN BORCUMUZDUR”

“Tek suçu mesleğini icra etmek olan Metin Göktepe’yi katledilişinin yıl dönümünde hüzün ve rahmetle anıyorum. Talimatla yazanların, Sarayın borazanlığını yapanların değil; halkın sesi olarak mesleğini onuruyla, özgürce icra edenlerin ortamını sağlamak Metin’lere olan borcumuzdur!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL