Genel

Kırklareli Belediyesi’nden dünya çocuklarına armağan

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yılı dolayısıyla hazırlattığı ‘’Kalbimde Büyük Atam’’ adlı yeni çocuk marşını basın mensuplarına tanıttı. Belediye Meclis salonunda..

Kırklareli Belediyesi’nden dünya çocuklarına armağan
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yılı dolayısıyla hazırlattığı ‘’Kalbimde Büyük Atam’’ adlı yeni çocuk marşını basın mensuplarına tanıttı.

Belediye Meclis salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Kesimoğlu, Kırklareli Belediyesi olarak hazırlattıkları bu marşı dünya çocuklarına armağan ettiklerini söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yılı dolayısıyla hazırlatılan marşın sözleri Ayşin Altay tarafından yazılırken, müziği ise Ali Altay tarafından bestelendi.

 

Kırklareli’nin farklı noktalarında 3 gün süren çekimlerde Kırklarelili 39 çocuk yer aldı. Ayrıca klibin Atatürk Evi’nde  çekilen bazı sahnelerinde, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da yer aldı.

Kesimoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ‘’ Çocuklarımızı çok seviyoruz. Biz bu yaşadığımız çevreyi Atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan emanet aldık. Çocuklarımızı hem seviyor hem de önemsiyoruz. Onlara verdiğimiz değeri bu klip ve şarkı ile göstermek istedik. Bunun yanı sıra Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine ve eserlerine vurgu yapmak için bir klip hazırladık. Marşın sözlerini Ayşin Altay, müziğini ise Ali Altay arkadaşımız gerçekleştirdi. Klipte rol alan çocuklarımız Kırklareli’nin caddelerinde, sokaklarında özgür bir biçimde gezdiler. Çünkü bu bayram Atamızın onlara emanet ettiği bir bayram. Daha sonra Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bire bir aynısını Yayla Mahallesi’nde yapmıştık.  Burayı da ziyaret eden çocuklarımızla Atamızın önemsediği değerleri paylaştık. Çocuklarımıza tekrar Atatürk’ü anlattık. Çocuklarımız da çok mutlu oldular. Tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Çocuklar geleceğimizin güvencesi, geleceğimizin teminatı. Mustafa Kemal Atatürk, onların gözlerinde ışığı gördüğü için bu Cumhuriyet’i gençlere ve çocuklara armağan etti. Onlarda bu emanetin bilincinde olarak, yaşamın her alanında Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkacaklardır. Bir kez daha Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu davada kendisi ile mücadele eden yaşamını yitiren bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükranla anıyor, yüksek huzurlarında saygıyla eğiliyorum.’’

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yılı dolayısıyla hazırlattığı ‘’Kalbimde Büyük Atam’’ adlı yeni çocuk marşını basın mensuplarına tanıttığı videolu açıklaması ise şu şekilde:

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL