Genel

Konya’daki barınakta hayvanların öldürülmesiyle ilgili 2 gözaltı

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında bir görevlinin kürekle vurarak bir köpeği öldürdüğü görüntülerin ortaya çıkmasının ardından 2 kişi gözaltına alındı. Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir..

Konya’daki barınakta hayvanların öldürülmesiyle ilgili 2 gözaltı

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında bir görevlinin kürekle vurarak bir köpeği öldürdüğü görüntülerin ortaya çıkmasının ardından 2 kişi gözaltına alındı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada tepki çekti. 2 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşandığı öne sürülen ve sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Görüntülerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü hakkında disiplin soruşturmasına başlanması, bu süreçte, ilgili şube müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmasına karar verilip, olaya karışan işçilerin iş akdinin feshedilmesi ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL