Genel SonDakika

Kopenhag’da AVM’de silahlı saldırı: 3 ölü

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bir alışveriş merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi öldü, 3’ü ağır çok..

Kopenhag’da AVM’de silahlı saldırı: 3 ölü

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bir alışveriş merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi öldü, 3’ü ağır çok sayıda kişi de yaralandı.

Reuters’ın haberine göre, Danimarka polisi yaptığı açıklamada saldırıyla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir erkeğin tutuklandığını ve saldırının bir “terör eylemi” olmadığını söyleyemediklerini belirtti. Başka bir saldırgana dair herhangi bir belirti olmadığı açıklandı.

Görgü tanığı Rikke Levandoski ise silah sesi duyduğunda bir mağazanın tezgahının arkasına saklandığını belirterek, “Saldırgan, siyah elbiseli, orta boylu ve maskesizdi. Kalabalığa doğru ateş ediyordu.” dedi.

 

Saldırının gerçekleştiği alışverişe merkezine yaklaşık 1 km uzaktaki bir mekanda bu akşam Harry Styles konserinin olduğu öğrenildi. Konserin, polisle irtibata geçilmesinin ardından iptal edilmediği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL