Siyaset

Koray Aydın: Tansu Çiller Erdoğan tarafından görevlendirilmiş proje kişisidir

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, parti kurma çalışması yürüttüğü belirtilen Çiller için “O şu anda Erdoğan’ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Erdoğan’ın verdiği görevdir” dedi. Seçim öncesi çeşitli..

Koray Aydın: Tansu Çiller Erdoğan tarafından görevlendirilmiş proje kişisidir

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, parti kurma çalışması yürüttüğü belirtilen Çiller için “O şu anda Erdoğan’ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Erdoğan’ın verdiği görevdir” dedi.

Seçim öncesi çeşitli siyasi hesaplar da yürürlüğe konulmaya başlandı. Bunlardan en dikkat çekeni ise eski başbakanlardan Tansu Çiller’in yeni parti kurmaya çalıştığı iddiası oldu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Çiller’e ilişkin soruya, “Tansu Çiller, AK Parti’den oy koparan İYİ Parti’nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafından görevlendirilmiş, ‘İYİ Parti’nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kârdır’ anlayışıyla iktidar tarafından desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafından sağlanan bir proje kişisidir. Kuracağı parti de böyle bir projenin partisidir. Ama şu anda parti kuracak zemini inşa edemedi çünkü görüşme yaptığı insanların yüzde 97’sinden karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti kursa bile sadece genel merkezi olan bir tabela partisi gibi olur” yanıtını verdi.

‘BİR BOŞLUK DA YOK, ÇİLLER’İ CİDDİYE ALAN DA’

Sözcü gazetesi yazarı Ruhat Mengi‘ye açıklamalarda bulunan Aydın’ın Tansu Çiller’in parti girişimiyle ilgili açıklaması şöyle:

“Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller’in de itibarı yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz.  Ben bu konuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim ama iyi bir rakam olur, ekside.

O şu anda Recep Tayyip Erdoğan’ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Tayyip Erdoğan’ın verdiği görevdir. Benim tavsiyem; boşuna bu işlerle uğraşmasın, evine gitsin, evinde otursun, onun Türkiye’de artık yapacağı bir şey de kalmamıştır.

Böyle ısmarlama kişilerin, Cumhurbaşkanı’ndan destek alarak siyaset yapmalarına payanda olacak insan sayısı kalmadı, oradan bir parti çıkmaz, konuşmaya bile gerek yok.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL