Genel SonDakika

Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Bursa, Balıkesir, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya, Ordu ve Samsun’da kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji’den yapılan son tahminlere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz..

Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Bursa, Balıkesir, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya, Ordu ve Samsun’da kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son tahminlere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Yağışların Bursa, Balıkesir’in kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya ve Ordu çevreleri ile Samsun’un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının iç ver doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri altında, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış olmasını beklediği Bursa, Balıkesir’in kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya ve Ordu çevreleri ile Samsun’un iç kesimleri için meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL