Genel

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’nin tahminlerine göre, yeni haftanın ilk gününde Türkiye’nin kuzey kesimlerinde sağanak yağış görülmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda da düşüş yaşanacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yeni hafta için hava durumu tahminlerini yayınladı. Tahminlere göre..

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’nin tahminlerine göre, yeni haftanın ilk gününde Türkiye’nin kuzey kesimlerinde sağanak yağış görülmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda da düşüş yaşanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yeni hafta için hava durumu tahminlerini yayınladı.

Tahminlere göre bugün Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yağış görülecek, yarın ise yağışlar İstanbul dahil olmak üzere, Karadeniz’e kıyısı olan tüm kuzey şehirlere yayılacak. İstanbul’da bugün 32 derece olarak hissedilen en yüksek sıcaklık, hafta ortasına doğru 28 dereceye kadar düşecek.

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop, Sivas, Tokat ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun’un doğu kesimleri, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL