Ekonomi Genel

Motorine bu gece indirim geliyor

Uluslararası piyasada brent petrolün varil fiyatı 25 Nisan’dan bu yana ilk kez 100 doların altına gerilerken, motorin fiyatlarına bu gece indirim geliyor. Benzin de ise değişiklik yok. Petrol fiyatları, merkez..

Motorine bu gece indirim geliyor

Uluslararası piyasada brent petrolün varil fiyatı 25 Nisan’dan bu yana ilk kez 100 doların altına gerilerken, motorin fiyatlarına bu gece indirim geliyor. Benzin de ise değişiklik yok.

Petrol fiyatları, merkez bankalarının yükselen enflasyonu kontrol altına almak için para politikasını sıkılaştırmasının ardından ekonomilerde beklenen resesyona ilişkin endişelerle düşüş göstermeye devam ediyor. Uluslararası piyasalarda Brent petrolün fiyatı dün 99 dolara geriledi. Böylece Brent petrolün varil fiyatı 25 Nisan’dan bu yana ilk kez 100 doların altına inmiş oldu.

Petrol fiyatlarındaki düşüş, akaryakıt ürünlerine de yansımaya başladı. Sektör kaynaklarının aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 2 lira 9 kuruş indirim gelecek. Benzinde ise fiyat değişimi yok.

Bu geceki indirimle birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 24,55 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 24,66 TL’ye gerileyecek.

Benzinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 25,20 TL, Ankara ve İzmir’de 25,32 TL seviyesinde bulunuyor.

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, 6 Temmuz Çarşamba günü itibariyle benzin fiyatına yapılacağı belirtilen 95 kuruş zam iptal edilmişti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL