Genel SonDakika

Müsilaj Operasyonu’nda 9 kişi tutuklandı

‘Mafya tipi organize suç örgütleri’ne yönelik 16 ilde düzenlenen ‘Müsilaj’ operasyonunda Ordu’da 4, Aydın’da ise 5 kişi tutuklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 26..

Müsilaj Operasyonu’nda 9 kişi tutuklandı

‘Mafya tipi organize suç örgütleri’ne yönelik 16 ilde düzenlenen ‘Müsilaj’ operasyonunda Ordu’da 4, Aydın’da ise 5 kişi tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 26 Mayıs’ta, ‘mafya tipi organize suç örgütleri’ ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik 16 ilde “Müsilaj” adı verilen operasyon yapıldı.

315 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilen operasyon kapsamında Ordu’da 10 şüpheli gözaltına alınmış, 2’si emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakılmıştı.

Adliyeye sevk edilen 8 şüphelinin savcılıktaki işlemleri tamamlandı.

Tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarılan 4 kişi tutuklanırken, 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Aynı operasyon kapsamında dosyada ismi bulunan bir şüphelinin ise cezaevinde olduğu ve ifadesinin alındığı belirtilmişti.

Operasyon kapsamında Aydın’da da gözaltına alınan 13 şüpheliden 5’i tutuklandı.

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL