Genel Siyaset

Müzik yayın kısıtlaması: Gece 01.00’e uzatıldı

Salgın gerekçe gösterilerek eğlence yerlerindeki müzik yayın saatinin 24:00’te sona erdirilmesi kısıtlaması ‘esnetildi.’ İçişleri Bakanlığı yayın saatinin gece 01:00’e kadar uzatıldığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı, yayınladığı genelge ile pandemi sürecinde saat..

Müzik yayın kısıtlaması: Gece 01.00’e uzatıldı

Salgın gerekçe gösterilerek eğlence yerlerindeki müzik yayın saatinin 24:00’te sona erdirilmesi kısıtlaması ‘esnetildi.’ İçişleri Bakanlığı yayın saatinin gece 01:00’e kadar uzatıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, yayınladığı genelge ile pandemi sürecinde saat 24:00’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın iznini, saat 01.00’e kadar uzattı.

 

Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan değerlendirmede, çok tepki çeken müzik yayın saati kısıtlamasının başlangıcı bir saat uzatıldı.

İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelge ile ‘müzik yayınına dair usul ve esaslar’ valiliklere bildirildi.

 

Bakanlık genelgesi şöyle:

 

“İlgili kanun/ mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla ülke genelinde müzik yayını yapılabilme süresi saat 01:00’e kadar uzatıldı.

 

Kolluk birimlerince yapılacak olan denetimlerde işletmenin canlı müzik izni olup olmadığı, belirlenen saat aralığı dışında müzik yayını yapılıp yapılmadığı gibi hususlara özellikle bakılacak.

 

Kolluk birimlerinim denetimlerinde halkın huzur ve sükûnunu bozacak ve çevreyi rahatsız edecek şekilde ilgili mevzuatta belirlenmiş çevresel gürültü seviye değerlerinin üzerinde müzik yayını yapan işletmeler ve/veya kişiler hakkında yetkili idarelere gerekli bildirimde bulunulacak.”

 

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL