Genel Siyaset

Nebati: KKM ekonomimize katkı sağlayan bir enstrüman

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Kur hareketleri ile mücadelemizde en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı..

Nebati: KKM ekonomimize katkı sağlayan bir enstrüman

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Kur hareketleri ile mücadelemizde en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat (KKM)’a yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Bakan Nebati, tasarruf sahiplerinin 3’te 1’inin KKM’yi tercih ettiğini belirterek, “Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” ifadelerini kullandı.

Nebati, Twitter’dan şu paylaşımları yaptı:

”Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır.

Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL