Genel SonDakika

Okuldaki kermeste rahatsızlanan 12 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Malatya’daki bir ortaokulda yapılan kermeste rahatsızlanan 12 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı. Malatya’da, ortaokulda düzenlenen hayır kermesi sonrası 12 öğrenci rahatsızlanınca ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. DHA’nın haberine göre,..

Okuldaki kermeste rahatsızlanan 12 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Malatya’daki bir ortaokulda yapılan kermeste rahatsızlanan 12 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Malatya’da, ortaokulda düzenlenen hayır kermesi sonrası 12 öğrenci rahatsızlanınca ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

DHA’nın haberine göre, Dev Öğrenci Ortaokulu’nda düzenlenen hayır kermesine katılan ve çeşitli gıda maddelerinden yiyen öğrencilerden bazıları rahatsızlanınca durum sağlık ekiplerine haber verildi.

Okula gelen sağlık ekipleri, 8 öğrenciyi ambulanslarla Malatya Eğitim ve Araştırma Çocuk Hastanesi ile Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. 4 öğrenci de aileleri tarafından hastaneye götürüldü.

Mide bulantısı ve kusma gibi şikayetleri olan öğrenciler tedavi altına alındı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili inceleme başlatıldı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL