Genel Siyaset

Özer Sencar: Sonbaharda baskın seçimin olacağını düşünüyorum

Özer Sencar, “Eldeki verilerden ve aktörlerin bildiğimiz özelliklerinden hareketle bu yıl sonbaharda erken veya baskın seçimin olacağını düşünüyorum” dedi. Metropoll Araştırma’nın kurucu ve yöneticisi Özer Sencar, Twitter’da, sonbaharda erken veya baskın..

Özer Sencar: Sonbaharda baskın seçimin olacağını düşünüyorum

Özer Sencar, “Eldeki verilerden ve aktörlerin bildiğimiz özelliklerinden hareketle bu yıl sonbaharda erken veya baskın seçimin olacağını düşünüyorum” dedi.

Metropoll Araştırma’nın kurucu ve yöneticisi Özer Sencar, Twitter’da, sonbaharda erken veya baskın seçim olacağı konusundaki öngörüsünü yineledi.

Kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sencar, “Eldeki verilerden ve aktörlerin bildiğimiz özelliklerinden hareketle bu yıl sonbaharda erken veya baskın seçimin olacağını düşünüyorum. Erdoğan’ın Haziran 2023’ten söz etmesi muhalefeti istediği istikamette yönlendirme amaçlıdır diye düşünüyorum” düşüncesini aktardı.

Sencar, daha önce de sonbaharda seçim beklediğini ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayını en geç haziran ayında açıklaması gerektiğini söylemişti. Sencar, “Erdoğan için seçim zamanı yoktur. Ne zaman kazanacağını hissederse seçim zamanı o zamandır” ifadelerini kullanmıştı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL