Genel Siyaset

SADAT yöneticisi anlattı: SADAT, sahada, silahlı grupları alıp eğiten, çatışmaya giren bir yapı değil

“22 İslam ülkesinde eğitim verdik, o faaliyetlerimizi ABD’si, Fransa’sı mutlaka biliyor” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimseye haber vermeden kapısına gitmesiyle hakkındaki, iddialar bir kez daha gündeme gelen SADAT’ın Yönetim Kurulu..

SADAT yöneticisi anlattı: SADAT, sahada, silahlı grupları alıp eğiten, çatışmaya giren bir yapı değil

“22 İslam ülkesinde eğitim verdik, o faaliyetlerimizi ABD’si, Fransa’sı mutlaka biliyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kimseye haber vermeden kapısına gitmesiyle hakkındaki, iddialar bir kez daha gündeme gelen SADAT’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Ergür, silahlı eğitim kampları iddiasını reddetti. “SADAT’ın bünyesinde kiralık bir çalışan veya paramiliter bir yapıyla çalışan unsurlar kesinlikle yok” diyen Ergür, “SADAT özel askeri danışmanlık savunma şirketidir. Sahada, silahlı grupları alıp eğiten, çatışmaya giren bir yapı değil” dedi.

“SADAT, ülkelerin silahlı kuvvetlerine eğitim veren bir kuruluş” diye konuşan Ergür, devamında, “22 İslam ülkesinde eğitim verdik. Ülkelerle anlaşma ve faaliyetlerin tamamı gizlilik sözleşmesiyle yapılıyor. Bunu açıklamak Türkiye’nin milli menfaatlerine, dış ilişkilerine zarar verir, hem de ilgilileri hedef haline getirir. Bizim o ülkelerdeki faaliyetlerimizi ABD’si, Fransa’sı mutlaka biliyor. Bunların kamuoyu ile paylaşılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL