Genel SonDakika

Sağlık çalışanlarıyla ilgili teklife tepki: Hekimler bu kötülüğü unutmayacak

Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştirilmesi amacıyla sunulan kanun teklifi Meclis komisyonundan geçerken, TTB ve muhalefet tepkili. Sağlık çalışanlarının özlük haklarında düzenleme öngören, 14 maddelik kanun teklifi TBMM Plan..

Sağlık çalışanlarıyla ilgili teklife tepki: Hekimler bu kötülüğü unutmayacak

Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştirilmesi amacıyla sunulan kanun teklifi Meclis komisyonundan geçerken, TTB ve muhalefet tepkili.

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında düzenleme öngören, 14 maddelik kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Gelişmenin ardından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın” dedi.

‘7 AY ÖNCEKİ TEKLİFİN ÇOK GERİSİNDE’

CHP ise kanun teklifinin güncellenmesi teklifini yineledi. CHP Adana Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Burhanettin Bulut, Bakan Koca’ya cevaben yaptığı açıklamada, “İçinde eczacıların ve diğer sağlık emekçilerinin olmadığı, 7 ay öncekinin çok çok gerisinde olan bu kanun teklifi verdiğiniz sözler ve tüm beyanlarınız hatırlandığında övünülecek değil utanılacak bir düzenlemedir” ifadelerini kullandı

TTB: MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Türk Tabipleri Birliği de yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Özlük haklarımız ile ilgili düzenleme yapacağınızı söyleyerek hekimleri aylardır oyalıyorsunuz. Bizleri çalışamaz, sağlık sistemini işlemez noktaya getiren sağlık politikalarının uygulayıcıları tarafından TBMM’ye sunulan yasa teklifinin yetersizliklerine dair tüm itirazlarımıza rağmen komisyondan değiştirilmeden geçirildi. Hekimler bu kötülüğü unutmayacak! Süreci takip etmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz.”

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL