Genel SonDakika

‘Sarallar’ operasyonunda gözaltına alınan Erdal Acar tutuklandı

‘Sarallar’ operasyonunda gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında bulunan iş adamı Erdal Acar tutuklandı. Erdal Acar’ın “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “yağma” suçlarından tutuklanması talep edilmişti.  ..

‘Sarallar’ operasyonunda gözaltına alınan Erdal Acar tutuklandı

‘Sarallar’ operasyonunda gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında bulunan iş adamı Erdal Acar tutuklandı. Erdal Acar’ın “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “yağma” suçlarından tutuklanması talep edilmişti.

 

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok suça karıştığı belirlenen suç örgütü mensuplarına yapılan operasyonda 119 kişi gözaltına alınmış 31’i adliyeye sevk edilmişti. Gözaltına alınan isimlerden biri de Acarlar Şirketler Topluluğu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Erdal Acar’dı.

İstanbul merkezli operasyonda Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de belirlenen adreslere 29 Haziran’da baskın yapan polis, 119 kişiyi yakalamıştı. Öte yandan, aralarında dizi oyuncuları ve spor yorumcularının da bulunduğu bazı ünlü isimler de soruşturma kapsamında emniyete çağrılmıştı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL